مکمل ها, مکمل ورزشی

اهمیت تغذیه در بدنسازی

اهمیت تغذیه در بدنسازی

اهمیت تغذیه در بدنسازی

هدف اصلی ورزش بدنسازی افزایش حجم توده عضلانی است، به همین دلیل برای حجم گیری باید روزانه ۱۵ درصد کالری دریافتی افزایش پیدا کند، اما اگر در مرحله حجم گیری مایل به کات کردن هستید باید از کالری دریافتی خود در طول روز ۱۵ درصد کم کنید.

در ورزش بدنسازی باید تمامی گروه های غذایی مثل پروتئین، کربوهیدرات، چربی و میوه و سبزیجات مصرف شود، وباید در هر شرایطی رژیم غذایی یک ورزشکار متعادل باشد همچنین در کنار رعایت رژیم غذایی باید از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید و غذاهای سرخ کردنی و قندهای مصنوعی را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 قرص جوشان برای بدنسازی

امروز بدنسازی یکی از رشته های ورزشی بسیار محبوب است که طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در کنار انجام تمرینات ورزشی صحیح باید یک ورزشکاران به تغذیه خود اهمیت بدهند تا دچار کمبود مواد مغذی در بدن خود نشود، همچنین اگر این رشته به طور اصولی زیر نظر یک مربی خوب انجام نشود می تواند آسیب های جبران ناپذیری را از خود به جای بگذارد.

 انواع قرص جوشان برای بدنسازان

قرص جوشان مولتی ویتامین:

ممکن است برخی از ورزشکاران با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی روبرو باشند در چنین شرایطی کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدن ورزشکار باعث تحلیل رفتن عضلات میشود و اجازه نمی‌دهد تا بدن ورزشگاه به خوبی فرم گیرد استفاده از قرص جوشان مولتی ویتامین می تواند کمبودهای بدن ورزشکار را از بین ببرد.

استفاده از مولتی ویتامین ها برای بدنسازان فوایدی دارد مانند:

  • افزایش انرژی
  • تقویت سیستم ایمنی
  • کاهش اضطراب و استرس
  • افزایش قدرت عضلات جلوگیری از تحلیل ماهیچه ها

قرص جوشان ویتامین c برای بدنسازان:

ویتامین c یکی از ویتامین های مهم و تاثیرگذار برای ورزشکاران است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است همچنین این وتامین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است و از همه ی سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند همچنین فوایدی را برای بدنسازان دارد مانند:
  • تسریع ریکاوری پس از تمرین ورزشی با شدت زیاد
  • کاهش احتمال آسیب به عضلات حین ورزش
  • کمک به جذب بهتر آهن در بدن و کاهش استرس و خستگی

قرص جوشان ال کارنیتین برای بدنسازان:

یکی از نیازهای بدن در بین ورزشکاران تامین اسید آمینه ها است که امروزه میتوانید انواع آمینو اسید ها را به شکل قرص جوشان استفاده کنید.

 ال کارنیتین یکی از اسید آمینه های است که به شکل قرص جوشان وجود دارد و خاصیت چربی سوزی دارد که با هدف کاهش وزن استفاده میشود.

ویتامین سی در بدنسازی

فواید قرص جوشان ال کارنیتین:
  • دارای خاصیت چربی سوزی و موثر در کاهش وزن
  • کمک به بهبود عملکرد ورزشکاران در تمرینات استقامتی
  • بهبود علائم خستگی مزمن در ورزشکاران

اهمیت استفاده از قرص جوشان در بدنسازی

امروزه انواع مکمل ها و قرص ها برای کمک به رشد ماهیچه های بدن انسان وجود دارد که دارای تنوع زیادی هستند، اما همه ورزشکاران به استفاده از این پودرها و مکمل ها نیاز ندارند.

کمبود هر نوع مواد مغذی در بدن ورزشکار می تواند از پیشرفت آن جلوگیری کند و منجر به تحلیل عضلات شود به همین دلیل باید برای جلوگیری از این مشکل از انواع مولتی ویتامین ها استفاده کرد معمولاً برای بدنسازان مولتی ویتامین ها به شکل قرص جوشان استفاده می شود زیرا هضم سریع تر و راحت تری دارد.

بنابراین امروز انواع قرص های جوشان برای ورزشکاران وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها نیازهای بدن را برطرف کرد که هر کدام از این قرص‌ها فوایدی را برای بدنسازان دارند.

ویتامین های ضروری در بدنسازی

برخی ویتامین ها برای بدنسازان بسیار ضروری است و کمبود آن باعث بروز  اختلالاتی در بدن میشود، ویتامین هایی مانند:

ویتامین ب ۱۲:

ویتامین ب ۱۲ جزء یکی از ویتامین های ضروری برای بدنسازان است و نقش مهمی در حفظ سلامت بدن دارد همچنین مصرف این ویتامین می‌تواند به رشد عضلات ورزشکاران کمک کند به همین دلیل مربیان به ورزشکاران توصیه می‌کند که حتماً در طول ورزش به خصوص در بدنسازی از ویتامین b۱۲ استفاده کنند.

ویتامین آ:

ویتامین آ یکی از ویتامین هایی است که در بسیاری از واکنش های شیمیایی بدن حضور دارد.

پروتئین یکی از بلوک های سازنده عضلات است که ویتامین  آ می‌تواند در فرآیند پروتئین سازی به عضلات کمک کند، همچنین این ویتامین باعث افزایش تستوسترون بدن میشود که این موضوع بسیار اهمیت دارد.

ویتامین سی:

ویتامین سی جز یکی از ویتامین های بسیار ضروری در بدن سازی است زیرا به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار قوی در بدن عمل می‌کند و رادیکال های آزاد را از بین می برد.

ورود رادیکال‌های آزاد در بدن می تواند به بافت عضلانی آسیب وارد کند و موجب تحلیل عضلات شود استفاده از این ویتامین می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

استفاده از ویتامین c می‌تواند به کلاژن سازی بدن کمک کند، کلاژن یکی از پروتئین های بسیار مهم در بافت عضلانی بدن است.

استفاده از ویتامین c می‌تواند به خون سازی بدن کمک کند و باعث افزایش اکسیژن رسانی به بافت های بدن شود.

ویتامین دی:

در هر شرایط ویتامین دی یکی از ویتامین های بسیار ضروری بدن است و میتواند میزان تستوسترون بدن را افزایش دهد و موجب افزایش استحکام استخوان های بدن می شود که این موضوع بسیار دعوت سازی اهمیت دارد.

ویتامین e:

یکی از آنتی اکسیدان های بسیار قوی برای بدن ویتامین e است که سلامت عضلات و سلول‌های بدن به آن بستگی دارد همچنین، این ویتامین می‌تواند سطح انرژی بدن را افزایش دهد به همین دلیل استفاده از این ویتامین برای بدنسازان بسیار اهمیت دارد.

خرید آنلاین و تلفنی و ارسال سریع از داروخانه شفا چطوراست؟

شما میتوانید هم بصورت آنلاین و هم بصورت تلفنی ثبت سفارش کنید. در صورت نیاز برای آموزش سفارش آنلاین در سایت به بالای صفحه قسمت آموزش خرید از سایت مراجعه کنید. کلیه سفارش ها حداکثر قبل از ظهر فردا به دست شما خواهد رسید و برای شهرستان ها بر اساس زمانبندی پست و 48 ساعته می باشد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *