مکمل ها

ماری جوانا

ماری جوانا

ماری جوانا

ماری جوانا یک داروی فعال کننده روان است که امروزه به اسم گل و علف شناخته می شود، که کاربردهای دارویی و تفریحی دارد. در سال 1980 در آمریکا ماری جوانا به عنوان یک مواد مخدر شناخته شد و به طور کامل یک ماده غیر قانونی شناخته شد و هیچ کاربرد پزشکی ندارد.

حمل ماده ماری جوانا مجازات سنگینی به همراه دارد و اگر کسی این ماده را حمل کند توسط پزشک دستگیر می شود.

امروزه برخی کشورها از این ماده برای خواص دارویی آن استفاده می کنند اما این امر به این معنا نیست که استفاده از آن مفید است و هیچ ضرری ندارد.

گیاه ماری جوانا چیست؟

ماری جوانا یک نوع ماده مخدر است که از گیاه شاهدانه بدست می آید. این گیاه دارای مواد شیمیایی است که باعث بروز سر خوشی، درون نگری، افزایش اشتها و خنده ی بیش از حد می شود. امروزه بیشتر جوانان و نو جوانان برای تفریح از این ماده استفاده می کنند.

برای اولین بار در تاریخ  در هزاره سوم میلادی از این گیاه استفاده شد. در آن زمان اسکیموها در مراسم ها و جشن های خود از این گیاه  استفاده می کردند. همچنین در دوران باستان در مراسم های مذهبی خود از این گیاه استفاده می کردند.

یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این گیاه حس سر خوشی است.

چه مصارف درمانی از ماری جوانا می شود؟

برخی از دانشمندان معتقد هستند ماری جوانا دارای خواص دارویی متعددی است و می تواند برخی بیماری ها  را درمان کند.

گیاه ماری جوانا دارای خواص تسکین دهنده است، که  به عنوان مسکن برای برخی بیماری ها استفاده می شود. به طور مثال برای تسکین علائم ایدز و انواع سرطان ها استفاده می شود.

همچنین این گیاه دارای خواص اشتها آور است و استفاده از آن برای کسانی که در غذا خوردن دچار مشکل هستند و اشتها ندارند مفید است.

اما به این نکته توجه داشته باشید که این گیاه را نباید به طور خودسرانه استفاده کرد، و حتما باید تحت نظر پزشک باشد.

چرا ماری جوانا مغز را تحت تاثیر قرار می دهد؟

گیاه ماری جوانا بر روی کانابینویدها تاثیر می گذارد. کانابینویدها گیرنده هایی هستند که در کل قسمت های بدن و مغز انسان وجود دارند. در اصل یک سیستم عصبی است که پیام ها را به مغز ارسال می کند.

به طور کلی هنوز عملکرد دقیق این سیستم مشخص نشده است، اما ویژگی های آن تا حدودی نشان دهنده عملکرد این سیستم هستند. سیستم عصبی پیام ها را از امتداد سناپس ها از نورونی به نورون دیگر منتقل می کند، اما در اندوکانابینوید پیام ها در جهت مخالف حرکت می کنند.

هنگامی که نورن ها پیام عصبی را به نورون دیگر منتقل می کنند، نورون دریافت کننده اندوکانابینوید را آزاد می کند.

سپس این اندوکانابینوید آزاد شده به سمت عقب باز می گردد و به نورون فرستنده می رسد، بازخوردی را از آن دریافت می کند و به نورون فرستنده می دهد.

دانشمندان معتقد هستند که گیاه ماری جوانا می تواند بر روی اندوکانابینوید تاثیر بگذارد و موجب افزایش عملکرد آن می شود و گاهی اوقات مانع انتقال  می شود. در نتیجه انتقال پیام به نورون دچار مشکل می شود.

استفاده از ماری چوانا چه عوارضی برای بدن دارد؟

استفاده از ماری جوانا می تواند موجب کاهش انتقال پیام ها و نورون ها شود در نتیجه بر روی درک و رفتار افراد تاثیر می گذارد. همچنین استفاده از این گیاه می تواند باعث اختلال در یادگیری و حافظه شود.

مصرف ماری جوانا باعث می شود تا برخی احساسات انسان قوی تر از همیشه شود، به طور مثال اگر کسی از این ماده استفاده کند ممکن است بیشتر از همیشه  بو را احساس کند.

همچنین مصرف این گیاه  می تواند باعث افزایش ضربان قلب و عدم هماهنگی بین حرکات بدن شود، و قرمزی و تورم چشم را به همراه دارد.

استفاده ی طولانی مدت از ماری جوانا خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش می دهد، مانند :
  • بیماری های قلبی
  • بیماری های عفونی دستگاه تنفسی مانند ذات الریه
  • انواع سرطان ها

در کسانی که زیر 25 سال سن دارند گیرنده های اندوکانابینوید در قسمت سفید مغز قرار دارد. قسمت سفید مغز مسئول برقراری ارتباط، یادگیری و احساس است. اگر به طور مداوم از گیاه ماری جوانا استفاده شود، قسمت سفید مغز آسیب می بیند. در نتیجه قدرت یادگیری  و ارتباطات فرد آسیب می بیند.

استفاده از ماری جوانا باعث به وجود آمدن توهم می شود، اما اگر مصرف این ماده متوقف شود توهم های ناشی از مصرف آن کاهش پیدا می کند. اما اگر بیملری اسکیزوفرنی در خانواده ارثی باشد، بعد از استفاده نکردن از ماری جوانا ممکن است توهم رفع نشود.

میزان اثر بخشی این گیاه در هر فرد چگونه است؟

میزان اثر بخشی و واکنش ماری جوانا در هر فرد متفاوت است، زیرا عوامل مختلفی وجود دارد که بر میزان اثر بخشی این ماده تاثیر می گذارد مانند:

  • ژنتیک
  • سبک زندگی افراد
  • مواد شیمیایی تولیدی در مغز

بنابراین می توان گفت میزان اثر بخشی این گیاه در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اما در هر شرایط و هر میزان اثر بخشی می تواند مخرب باشد و آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد.

چه کسانی بیشتر به سمت مصرف ماری جوانا میروند؟

در طی تحقیقاتی که در سال ها پیش توسط بهترین متخصصان انجام شد، این مسئله مورد بررسی قرار گرفت که افراد سالم بیشتر به سمت این گیاه میروند یا افراد بیمار، در نتیجه ی این تحقیقات و مطالعات مشخص شد که افراد بیمار بیشتر به سمت استفاده از ماری جوانا میروند.

کسانی که به بیماری هایی مانند آسم، سرطان، بیماری های ریوی و افسردگی مبتلا هستند، بیشتر از افراد سالم گیاه ماری جوانا را مصرف می کنند.

استفاده از این ماده با افزایش سن در بین افراد 18 تا 24 سال کاهش پیدا می کند و مصرف آن کمتر می شود.

خرید آنلاین و تلفنی و ارسال سریع از داروخانه شفا چطوراست؟

شما میتوانید هم بصورت آنلاین و هم بصورت تلفنی ثبت سفارش کنید. در صورت نیاز برای آموزش سفارش آنلاین در سایت به بالای صفحه قسمت آموزش خرید از سایت مراجعه کنید. کلیه سفارش ها حداکثر قبل از ظهر فردا به دست شما خواهد رسید و برای شهرستان ها بر اساس زمانبندی پست و 48 ساعته می باشد.

انواع مکمل ها و قرص های ترک اعتیاد را از کجا تهیه کنیم؟

اگر به دنبال بهترین مکمل ها و بهترین قرص ها  برای ترک اعتیاد هستید، می توانید با مراجعه به سایت داروخانه شفا مرکزی مراجعه کیند. همچنین در کنار تهیه ی انواع مکمل ها و محصولات دارویی میتوانید از مشاوره رایگان و تخصصی این مرکز استفاده کنید.

 

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “ماری جوانا

  1. کتی گفت:

    با درود و احترام من میخوام بدونم بعنوان دارو به چه شکل است و چگونه استفاده میشود من ام اس خاموش شده دارم آیا برای من مثر است عدم تعادل و خستگی و… ساسر عوارض

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *